Certyfikacja OHSAS 18001

OHSAS 18001 to międzynarodowy odpowiednik obowiązującej w Polsce normy PN 18001, która dotyczy systemu zarządzania zdrowiem i bezpieczeństwem (systemu zarządzania BHP). Certyfikacja OHSAS 18001 przeprowadzana przez specjalistów z TÜV AUSTRIA jest procedurą zaczynającą się od przeprowadzenia audytu certyfikującego, a kończącą się wydaniem specjalnego certyfikatu. Dokument ten jest niezwykle ważny: dzięki niemu instytucja staje się wiarygodnym, sprawdzonym partnerem biznesowym dla kontrahentów z całego świata.

Certyfikacja OHSAS 18001 jest stosunkowo rzadko przeprowadzaną w Polsce procedurą, lecz warto to zmienić: niewiele przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z tego, że ten dokument ma charakter międzynarodowy i – w przeciwieństwie to naszego krajowego odpowiednika – uznawany jest przez wszystkie kraje, więc umożliwia stworzenie bardziej rozbudowanej sieci kontaktów.

Prowadzona przez TÜV AUSTRIA certyfikacja OHSAS 18001 odbywa się zgodnie z harmonogramem stworzonym w ścisłej współpracy z Klientem, tak, aby nie zakłócać pracy danej instytucji.